BCP

Blockchain Poland

poznaj nas lepiej!
Nasza Historia

Pomysł utworzenia Blockchain Poland zakiełkował już w lipcu 2017 roku. W tamtym czasie pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące spodziewanego wzrostu kursu BitCoina, które faktycznie znalazły swoje pokrycie w zdarzeniach odnotowanych na giełdzie zaledwie kilka miesięcy później. Głośno zaczęło się też robić na temat osób kopiących istniejące ówcześnie kryptowaluty oraz wysokich zysków otrzymywanych za wspomniane działania. Nie chcąc pozostawać w tyle za dynamicznie kroczącymi trendami, zdecydowaliśmy się na założenie kopalni kryptowalut, co pozwoliło nam na sprawdzenie, czym rzeczywiście są i do czego służą kryptowaluty oraz, jak działa technologia blockchain.

Rynek usłyszał o nas 28 grudnia 2017 roku, gdy zamieściliśmy ogłoszenie dotyczące sprzedaży naszej kopalni na portalu OLX. Napisali o nas m.in. WP Finanse, Innpoland.pl, Comparic.pl. W styczniu 2018 nawiązaliśmy współpracę z Komputronik S.A. i rozpoczeliśmy sprzedaż komponentów i gotowych komputerów służących do wydobywania kryptowalut w połączeniu z ich finansowaniem. Było to pierwsze działanie tego typu w Polsce.

Po boomie na rynku kryptowalut, który miał miejsce na przełomie 2017/2018, w lutym 2018 roku zdecydowaliśmy się na stworzenie własnego tokena funkcjonującego pod akronimem ,,BCP”, który nawiązywać będzie do nazwy spółki Blockchain Poland.

Dzięki stałej obserwacji rynku i postępujących trendów w środowisku kryptowalutowym, udało nam się opracować silne założenia dotyczące ekonomii tokena BCP i platformy stanowiącej główne narzędzie jego obsługi. Następnie, zaprezentowaliśmy strategię rozwoju projektu na konferencji Blockchain NeXt w czerwcu 2018 roku, gdzie udało nam się uzyskać kontakt do organizacji, która w znaczącym stopniu wpłynęła na dalsze losy firmy. Pomimo napiętych nastrojów na globalnym rynku krypto, wciąż pracowaliśmy nad projektem BCP. Zwieńczeniem prac było przede wszystkim nawiązanie współpracy z giełdą BitBay.net w listopadzie 2018., co pozwoliło nam na rozpoczęcie roku 2019 z wielkim przytupem.

29 stycznia 2019 giełda BitBay wylistowała token BCP w parze walutowej do PLN. Za główny sukces uważamy fakt, że jesteśmy pierwszym w pełni polskim projektem, który pojawił się na najlepszej giełdzie kryptowalutej (nr. 1 w Europie). Sukces jest tym większy, że nie zdecydowaliśmy się na ICO (Initial Coin Offering) i związanego z nim wielopoziomowym działaniem marketingowym. Sprzedaż tokena odbyła się poprzez giełdę z uwolnionym kursem na starcie. Ku naszemu zaskoczeniu, ale też ogromnej uciesze, nasz token został przyjęty z wielkim entuzjazmem, a kurs osiągnął w tamtym czasie rekordową wartość odnotowaną w dniu otwarcia.

Kolejnym etapem w rozwoju Spółki było zintesyfikowanie prac na platformą oraz wejście na kolejne giełdy kryptowalut. W przeciągu kilku miesięcy pojawiliśmy się na LocalTrade.cc, Coxi.io i Kanga.Exchange.

Dzięki dotychczasowym działaniom, udało nam się także powiększyć naszą sieć relacyjną o kilka partnerstw strategicznych.

Wizja

Podniesienie komfortu i jakości życia poprzez zwiększenie użyteczności i zapewnienie łatwego dostępu do wszystkich niezbędnych usług

Misja

Projektowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, przy użyciu których zwiększone zostają efektywność, użyteczność oraz przystępność obecnie funkcjonujących systemów

Sprawdź nas na giełdzie!

Śledź nas na Social Media!

Poznaj nasze projekty!